Kim jesteśmy?

O nas

Carbon Center – dawniej Inter Compress – to firma powstała w 2009 roku. Naszą działalność zapoczątkowaliśmy dystrybucją turbosprężarek do silników wysokoprężnych, renomowanych firm (m.in. Garrett Honeywell, BorgWarner, KKK, Holset) na międzynarodowym rynku B2B. Największym powodem do dumy Inter Compress jest satysfakcja klientów w wielu europejskich krajach m.in. Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Litwie, Czechach, Węgrzech czy Rosji. Po odniesieniu sukcesów w branży turbosprężarek, zadecydowaliśmy o skupieniu swojej uwagi oraz poświęceniu czasu dziedzinie będącej dla nas największą pasją – kompozytom – ze szczególnym zwróceniem uwagi na włókno węglowe (popularny karbon).

Carbon Center zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą produktów wykonanych z włókna węglowego, włókna szklanego, a także z włókien bazaltowych czy aramidowych. W palecie naszych produktów mogą Państwo znaleźć m.in. rury, rury teleskopowe, pręty, profile, tkaniny, płyty, a także różnego rodzaju akcesoria, narzędzia oraz żywice ułatwiające prace z kompozytami. Produkty znajdujące się w naszym asortymencie wytwarzane są w Polsce oraz Niemczech. Nasze produkty i usługi cechuje najwyższa jakość, czego potwierdzenie stanowi satysfakcja klientów korzystających do tej pory z naszych usług. Więcej informacji o naszych produktach znajdą Państwo w dziale Oferta.

Misja

"Rozpowszechnić stosowanie włókna węglowego w Polsce i Europie wschodniej, stając się czołowym dostawcą półproduktów z tego materiału."

Carbon Center stawia sobie za cel popularyzowanie w Polsce i Europie Wschodniej włókna węglowego jako materiału o szerokim zastosowaniu w wielu gałęziach gospodarki. Nasz cel pragniemy osiągnąć dzięki zaopatrywaniu Państwa w półprodukty wykonane z "karbonu" m.in. takie jak: rury, pręty, profile, tkaniny, maty, a także produkty niezbędne do pracy z kompozytami jak np. żywice, utwardzacze itp. Dzięki możliwości składania zamówień indywidualnych (wymiar, materiał, obróbka, itp.) dostarczane przez nas artykuły doskonale nadają się do przetwarzania mającego na celu wykonanie końcowego produktu (ramiona robotów, teleskopy astronomiczne, modelarstwo, ramy rowerowe, łodzie/kajaki, motoryzacja/tuning, i wiele innych). Chcąc szerzyć popularność włókna węglowego oraz innych kompozytów w Polsce, Carbon Center oferuje nie tylko półprodukty, lecz także informację. W realizacji postawionego sobie zadania dodatkowo pomoże nam:

  • udostępnianie informacji na temat kompozytów,
  • dzielenie się doświadczeniem zespołu Carbon Center oraz doświadczeniem naszych partnerów,
  • organizowanie oraz uczestnictwo w targach, konferencjach, sympozjach poświęconych tej dziedzinie.

Mamy nadzieję, iż dzięki podjętym przez nas staraniom i włożonej pracy uda nam się uczynić włókno węglowe (tzw. karbon) materiałem łatwiej dostępnym i powszechnie stosowanym w Polsce, tak jak ma to miejsce w zachodnich krajach Unii Europejskiej.

Dane kontaktowe

Carbon Center
ul. Lodowa 110
93-232 Łódź

Telefon:
+48 508 077 378
+48 570 930 042

E-mail:

NIP/REGON/KRS:
Przejdź do szczegółowych danych teleadresowych i rozliczeniowych »

Materiały promocyjne

Zachęcamy do pobierania naszych materiałów promocyjnych:

  • katalog reklamowy [katalog.pdf] 5,47MB
    W katalogu znajduje się pełna oferta naszych produktów i usług na ostatni kwartał roku 2012, wraz ze zdjęciami i tabelami danych technicznych.
  • Więcej materiałów promocyjnych oraz materiały prasowe już wkrótce!